Zielona Korespondencja: jedna decyzja – wiele korzyści

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne prowadzenie firmy wymaga zwracania uwagi na wiele obszarów. Jednym z nich jest społeczna odpowiedzialność biznesu a w jej ramach podejmowanie działań proekologicznych, których celem jest zminimalizowanie wpływu działalności przedsiębiorstwa na środowisko. Jednym z obszarów, gdzie przedsiębiorstwa mogą wprowadzić pozytywne zmiany, jest korespondencja masowa. Ekologiczny i redukujący odpady proces produkcyjny oraz wykorzystywanie materiałów ekologicznych przynoszą szereg korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla samej firmy.


Wybierając papiery recyklingowe i tusze ekologiczne, ograniczamy negatywny wpływ na ekosystemy naturalne. Inforsys rozumie i stosuje takie podejście do swoich operacji od lat a każdą pojawiającą się nową możliwość staramy się jak najszybciej przetestować i wdrożyć produkcyjnie. Wykorzystujemy tusze na bazie wody, uzyskaliśmy Świadectwo Czystszej Produkcji i jako nieliczni do produkcji korespondencji masowej możemy używać materiałów pochodzących w 100% z recyklingu, takich jak papiery typu fluting, do tej pory wykorzystywanych głównie do produkcji opakowań kartonowych.


Ważnym aspektem jest nie tylko czystość samej produkcji ale również redukcja zużycia surowców. Materiały ekologiczne pochodzą z odnawialnych źródeł lub z recyklingu, co minimalizuje wykorzystanie zasobów naturalnych. W ten sposób, firmy uczestniczą w zmniejszaniu presji na ekosystemy, jednocześnie poprawiając swoje działania z perspektywy zrównoważonego rozwoju.


Oprócz korzyści dla środowiska, wykorzystanie ekologicznych materiałów wytworzonych w ekologicznym i kontrolowanym procesie produkcji, może mieć pozytywny wpływ na wizerunek firmy. W erze, gdzie konsumenci zwracają uwagę na etyczne praktyki przedsiębiorstw, wybór zrównoważonych opcji w korespondencji masowej może z jednej strony budować dobry wizerunek firmy w oczach udziałowców a z drugiej pozytywną świadomość marki wśród klientów i podniesienie lojalności.